Dobrý veľmi neskorý večer!
nedeľa 16. januára 2022
Konečne je už nedeľa!!

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Pror. Malachiáš; mč. Gordij, mučeníčka Irína; sv. Pavla, panna
ZAJTRA sviatok má Zbor 70-tich apoštolov; Dionýsios Areopagitský; prep. Theoktist (Bohuslav)

sviatok má Uctenie okov ap. Petra; sprav. Maksim, jerej Totemský (1650)
ZAJTRA sviatok má Prep. Antonij Veľký; sv. císar Theodosij Veliký

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Do ktorého týždňa nie je plod človekom?


Ďakujeme veľmi pekne za mail, ktorý sme obdržali od Michaely. Často počujeme, že do toho či iného týždňa plod v tele matky ešte nie je človekom, lebo nemá rozvinuté to či ono. Hranica náhleho "vzniku" človeka sa rôzni... (RRIP)Slava Isusu Christu!

Hospodin tak pomohol, že sa nachádzam na jednom z najlepších európskych výskumných pracovísk. Skúmané látky sa často testujú na zvieratách a ani tu to nie je inak. Najprv som s tou myšlienkou mala problém, avšak je správne, aby zvieratá slúžili ľuďom.

Pracujem s kuracími embryami, pretože je to finančne nenáročné mať oplodnené kuracie vajíčka. Keď som sem prišla, povedali mi, že laboratórium, v ktorom pracujem, nemá povolenie mať živé zvieratá, tak mi trochu odľahlo. Táto myšlienka mi prišla najprv celkom logická. Veď budúce kuriatko je ešte vo vajíčku a nepotrebuje žiadnu ľudskú starostlivosť.Doba, pokiaľ sa stane z vajíčka kuriatko, je 21 dní. Máme úradmi povolené pracovať s vajíčkom do 15. dňa. Bolo mi vysvetlené, že podľa zákona embryo do 15 dňa nie je živým zvieraťom a od 15. dňa sa stáva živým zvieraťom. Po mesačnej práci a každodennej skúsenosti som prišla k záveru, že väčšiu hlúposť som nepočula. To ,,neživé” zvieratko reaguje na svetlo a tiež reaguje na Váš hlas. Keď mu pridávam látky, ktoré pre neho nie sú prirodzené, vidíte ako sa mu to nepáči. Žmurká na Vás a to ma privádza k záveru, že tento ľudský zákon je veľmi mylný, to embryo je živé a cíti... Biológovia Vám povedia: ,,Veď ešte nemá nervovú sústavu úplne vyvinutú, nemôže cítiť.” Možno to nie je racionálne myslieť si, že embryo cíti, avšak osobnú skúsenosť mi nikto nevezme.

Keď lekári hovoria, že je v poriadku po biologickej stránke ísť na potrat, lebo: ,,Váš plod nič necíti, nič ho nebude bolieť“, po tejto skúsenosti tomu neverím. Kuriatko veľkosti hrášku sa viditeľne bráni voči cudzím objektom. A čo potom my ako bytosti stvorené na obraz Boží s dušou od samotného Hospodina, nemáme nič cítiť? Len po biologickej stránke to je neakceptovateľné, že emryo nič necíti a čo po stránke duchovnej?

Nech Hospodin Boh pomáha všetkým budúcim rodičom zachovať sa správne.

S pozdravom


Zdroj: MichaelaUntitled Document