Dobré ráno!
nedeľa 14. apríla 2024
Konečne je už nedeľa!!

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Naša prepodobná matka Mária Egyptská
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Títus Divotvorca

sviatok má Náš otec svätý Martin Vyznávač, rímsky pápež
ZAJTRA sviatok má Svätí apoštoli Aristarch, Pudent a Trofim

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Do ktorého týždňa nie je plod človekom?


Ďakujeme veľmi pekne za mail, ktorý sme obdržali od Michaely. Často počujeme, že do toho či iného týždňa plod v tele matky ešte nie je človekom, lebo nemá rozvinuté to či ono. Hranica náhleho "vzniku" človeka sa rôzni... (RRIP)Slava Isusu Christu!

Hospodin tak pomohol, že sa nachádzam na jednom z najlepších európskych výskumných pracovísk. Skúmané látky sa často testujú na zvieratách a ani tu to nie je inak. Najprv som s tou myšlienkou mala problém, avšak je správne, aby zvieratá slúžili ľuďom.

Pracujem s kuracími embryami, pretože je to finančne nenáročné mať oplodnené kuracie vajíčka. Keď som sem prišla, povedali mi, že laboratórium, v ktorom pracujem, nemá povolenie mať živé zvieratá, tak mi trochu odľahlo. Táto myšlienka mi prišla najprv celkom logická. Veď budúce kuriatko je ešte vo vajíčku a nepotrebuje žiadnu ľudskú starostlivosť.Doba, pokiaľ sa stane z vajíčka kuriatko, je 21 dní. Máme úradmi povolené pracovať s vajíčkom do 15. dňa. Bolo mi vysvetlené, že podľa zákona embryo do 15 dňa nie je živým zvieraťom a od 15. dňa sa stáva živým zvieraťom. Po mesačnej práci a každodennej skúsenosti som prišla k záveru, že väčšiu hlúposť som nepočula. To ,,neživé” zvieratko reaguje na svetlo a tiež reaguje na Váš hlas. Keď mu pridávam látky, ktoré pre neho nie sú prirodzené, vidíte ako sa mu to nepáči. Žmurká na Vás a to ma privádza k záveru, že tento ľudský zákon je veľmi mylný, to embryo je živé a cíti... Biológovia Vám povedia: ,,Veď ešte nemá nervovú sústavu úplne vyvinutú, nemôže cítiť.” Možno to nie je racionálne myslieť si, že embryo cíti, avšak osobnú skúsenosť mi nikto nevezme.

Keď lekári hovoria, že je v poriadku po biologickej stránke ísť na potrat, lebo: ,,Váš plod nič necíti, nič ho nebude bolieť“, po tejto skúsenosti tomu neverím. Kuriatko veľkosti hrášku sa viditeľne bráni voči cudzím objektom. A čo potom my ako bytosti stvorené na obraz Boží s dušou od samotného Hospodina, nemáme nič cítiť? Len po biologickej stránke to je neakceptovateľné, že emryo nič necíti a čo po stránke duchovnej?

Nech Hospodin Boh pomáha všetkým budúcim rodičom zachovať sa správne.

S pozdravom


Zdroj: MichaelaUntitled Document