Dobré ráno!
štvrtok 28. septembra 2023

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätý veľkomučeník Nikita (372). Nájdenie ostatkov prvomučeníka Štefana (415)
ZAJTRA sviatok má Svätá všechválna veľkomučenica Eufímia (304)

sviatok má Náš prepodobný otec a vyznávač Charitón (350). Svätý Václav, český knieža (935)
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Kyriak Pustovník (556)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

O životeUčiteľ filozofie jedného dna prišiel do triedy. Keď sa študenti usadili, vybral zo šuflíka nádobu a naplnil ju až povrch kameňmi. Potom sa spýtal študentov či si myslia, že je nádoba plná? Študenti s nim súhlasili, že je. No profesor vybral krabičku s kamienkami a vysypal ich do nádoby s kameňmi, pohrkal nádobou a samozrejme, že kamienky popadali medzi kamene. Profesor sa spýtal znovu. Je táto nádoba plná teraz? Študenti sa pousmiali a súhlasili, že je. No profesor vybral krabičku s veľmi jemným pieskom a vysypal ho do nádoby. Samozrejme piesok vyplnil aj tie najmenšie medzierky medzi kameňmi. Tentoraz už bola nádoba naozaj plná.
Potom profesor povedal: "Touto ukážkou som chcel znázorniť, že život je ako táto nádoba. Kamene znázorňujú dôležité veci vo vašom živote, ako vaša rodina, partner, zdravie, deti..., všetko čo je dôležité, keby ste to stratili, bolo by to veľmi zničujúce.
Kamienky znázorňujú ostatne, menej dôležité veci. Napríklad vaše zamestnanie, dom, auto... a piesok je všetko ostatne. Drobnosti. Keď dáte piesok alebo kamienky do nádoby ako prvé, nezostane vám žiadne miesto pre kamene. To iste platí v živote. Keď budete strácať čas a energiu na drobnosti, materiálne veci, nikdy nebudete mat čas na veci, ktoré sú skutočne dôležité. Venujte pozornosť rozhodujúcim veciam vo vašom živote. Hrajte sa so svojimi deťmi, zoberte svojho partnera tancovať... Vždy bude čas ísť do roboty, upratať dom, navariť obed, kúpiť. Dajte si záležať na kamene (veci na ktorých vám skutočne záleží.) Určite si svoje ciele. To ostatne sú iba kamienky a piesok. Veľa šťastia, dúfam, že sa vám to podarí."

zdroj: našli sme v pošte
Upravila Redakčná rada internetového portálu Bratstva
30. máj 2008Untitled Document