Pekné popoludnie!
štvrtok 20. júna 2024

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Jeromučeník Teodot Ankyrský (303)
ZAJTRA sviatok má Prenesenie pozostatkov svätého veľkomučeníka Teodora Tiróna

sviatok má Svätý jeromučeník Metod (321), patarský biskup
ZAJTRA sviatok má Svätý mučeník Julián Tarzský (305). Nájdenie moščí prepodobného Maxima Gréka (1996)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Program v česť sv. Nikolaja v Poprade

6. decembra 2008, v deň pamiatky svätého Nikolaja, sme my, študenti bohosloveckej fakulty, zavítali do Popradu, aby sme našim spevom a slovom potešili všetkých veriacich.
Všetko sa začalo večerňou, ktorú slúžil správca farnosti, otec Vladimír Kocvár. Po nej sa nám otec krásne krásne prihovoril, a potom prišiel na rad náš program. Zaspievali sme im pieseň k svätému Nikolajovi, pár kolied a taktiež sme im priblížili život a zázraky svätého Nikolaja.
Po našom speve vystúpil aj „zbor“ spišského arcidekanátu, ktorý všetkých prítomných taktiež potešil svojim spevom. Po tomto krásnom programe prišla pre deti vytúžená chvíľa – rozdávanie darčekov.
Ale tie deti, ktoré sa nehanbili, nám taktiež zaspievali alebo zarecitovali krásnu pesničku a básničku. A tie, ktoré sa hanbili, dostali balíček tiež. Veriaci však nemysleli len na deti, ale taktiež aj na všetkých ostatných a pripravili výborné pohostenie, za ktoré im všetci mládežníci ďakujeme.
Na záver sa chcem poďakovať Hospodu Bohu, že naše kroky v tento deň zaviedol do Popradu, otcovi Vladimírovi a jeho matuške Lenke, za pozvanie a všetkým veriacim, že nás prijali na svojej farnosti. Všetci sa tešíme na naše skoré stretnu tie s vami.

zdroj: Julka
15. december 2008Untitled Document