Dobré ráno!
nedeľa 14. apríla 2024
Konečne je už nedeľa!!

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Naša prepodobná matka Mária Egyptská
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Títus Divotvorca

sviatok má Náš otec svätý Martin Vyznávač, rímsky pápež
ZAJTRA sviatok má Svätí apoštoli Aristarch, Pudent a Trofim

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Nikolaj v Uliči

     

Osláviť pamiatku veľkého svätiteľa a čudotvorcu Nikolaja sa podarilo aj tento rok na našej farnosti Ulič, aj keď s niekoľkodňovým oneskorením – a to 22. decembra. Pod vedením matušky Katky Hrustičovej časť uličských mládežníkov spojila svoje sily so žiakmi náboženskej výchovy a pripravila pre ďalšie deti i veriacich nádherný program.     

Po večerni sme sa presunuli do priestorov ubytovne, kde sme program začali opäť modlitbou. Úvodné slovo patrilo našej Petre, ktorá program moderovala. Nasledovalo zopár veršov o svätom Nikolajovi, pesničky a básničky. Vyvrcholením programu bolo hrané divadielko - príbeh o zázraku svätého Nikolaja s koberčekom jedných chudobných manželov. To zožalo veľký potlesk od všetkých prítomných.      

Nuž a piesňou „O kto kto, Nikolaja ľubit...“ sme spoločne privolali aj „svätého Nikolaja“, ktorý mal pre nás nielen milé slovo, ale i kôš plný darčekov. Celý večer sme ukončili opäť modlitbou.     

Svätého Nikolaja mali ľudia veľmi radi už za jeho života, chválili ho za jeho cnostný život. Stal sa slávnym, no stále bol pokorný a vyhýbal sa pochvalám. Väčšinou pomáhal ľuďom potajomky, no Boh ho urobil známym, aby ľudia mohli nasledovať jeho príklad. Myslím, že sa nám opäť raz podarilo sprítomniť odkaz svätého Nikolaja, pomôcť a potešiť druhého a aj týmto spôsobom osláviť jeho pamiatku.

zdroj: mládežníčka Zuzka, BPM Ulič
25. decembra 2007

Untitled Document