Pekné popoludnie!
nedeľa 1. októbra 2023
Konečne je už nedeľa!!

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prepodobný otec Euménios Divotvorca, gortynský biskup (7. stor.)
ZAJTRA sviatok má Svätí mučeníci Trofim, Savvátios a Dorymedont (276)

sviatok má Presvätá Bohorodička Ochrankyňa. Svätý apoštol Ananiáš, jeden zo sedemdesiatich. Náš prepodobný otec Roman Sladkopevec (556)
ZAJTRA sviatok má Svätý jeromučeník Cyprián. Svätá mučenica Justína (304)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Duchovné stretnutie v Palote

10. - 12. 5. 2008

V dňoch 10. – 11. mája uskutočnilo BPM v Medzilaborciach duchovné stretnutie spojené s opekačkou v obci Palota. Zraz účastníkov stretnutia bol o 15. 00 hod. Hneď po príchode sme sa všetci privítali s domácimi – rodinou Žolnových, ktorí nám poskytli nocľah. Potom sme sa vybalili a pustili sa do práce – prípravy jedla. Po chutnom olovrante sme sa trochu venovali športu – futbalu a volejbalu.

Po športových aktivitách nasledovali duchovné. O 18.00 hod sme sa všetci spolu zúčastnili večerne v miestnom chráme, ktorú slúžil duchovný otec Andrej Gont.

Po návrate nás čakal chutný guláš, ale to nebolo ani zďaleka všetko. Vonku sme rozložili oheň na opekačku. Na jedle sme si pochutnali a v dobrej nálade i zaspievali.

Jeden náš mládežník Robo práve v tento deň oslavoval pätnáste narodeniny. Pri tejto príležitosti dostal tortu a zaspievali sme mu: Mnohaja i blahaja lita. Sobotný večer bol plný dobrého jedla a zábavy.

V nedeľu ráno sme sa pobrali do chrámu na Svätú Liturgiu. V túto nedeľu bol práve sviatok žien Myronosíc. Po skončení liturgie pri tejto príležitosti mládežníčky rozdali kvety všetkým ženám v chráme. Otec Gont na konci povedal pár slov o úlohe žien v Cirkvi. Zároveň vyzdvihol, akú nesmiernu úctu majú ženy v pravoslávnej Cirkvi a ich nezastupiteľné miesto pri výchove detí v duchu Evanjelia.

zdroj: BPM Medzilaborce
23.05.2008Untitled Document