Pekné popoludnie!
nedeľa 1. októbra 2023
Konečne je už nedeľa!!

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prepodobný otec Euménios Divotvorca, gortynský biskup (7. stor.)
ZAJTRA sviatok má Svätí mučeníci Trofim, Savvátios a Dorymedont (276)

sviatok má Presvätá Bohorodička Ochrankyňa. Svätý apoštol Ananiáš, jeden zo sedemdesiatich. Náš prepodobný otec Roman Sladkopevec (556)
ZAJTRA sviatok má Svätý jeromučeník Cyprián. Svätá mučenica Justína (304)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Pravoslaviáda 2011

Ďalší ročník, už šiesty, športového podujatia pod názvom „Pravoslaviáda” je úspešne za nami. Najväčšia vďaka patrí Hospodu Bohu za tak vydarený športový deň. Začali sme samozrejme modlitbou. Veľmi naklonený tomuto podujatiu je aj náš vladyka kyr Juraj, vysokopreosvietený arcibiskup michalovsko-košický, ktorý tejto úspešnej športovej akcii veľmi rad požehnal. A mohlo sa začať...

Súťaže cely deň prebiehali vo veľkom športovom zápolení, ale v duchu „fairplay”. Tohto roku sa zúčastnili aj niektorí noví športovci, ktorí si nemohli vynachváliť neopísateľnú atmosféru, ktorú vytvárali všetci súťažiaci, ale tiež skvelí diváci.

Športovalo sa tradične v troch disciplínach: volejbal, futbal, stolný tenis. Túto akciu poctilo svojou účasťou viac ako 120 mladých ľudí. Registrované družstva boli: „Seminárny bašavel” „Dorkáči” „Snina” „Šalat alla krab” „Žiletky” „Inovce” „KVP - ducks” „Mfk Michalovce” „Sobrance” „Košice” „Kladivári” a nechýbalo ani mužstvo „Duchovní otcovia”

Výsledky
Volejbal: 1.miesto- Snina 2.miesto- Sobrance 3.miesto- Šalat alla krab
Futbal: 1.miesto- KVP-ducks 2.miesto- Šalat alla krab 3.miesto- Sobrance
Stolný tenis: 1.miesto- Ján Haladej 2.miesto- Tomáš Džugan 3.miesto- Daniel Bučko.

Veľké ďakujem patri naším sponzorom : Michalovsko-košickej pravoslávnej eparchie v Michalovciach, Pravoslávnej cirkevnej obci Košice, Bratstvu pravoslávnej mládeže na Slovensku-SYNDESMOS, Potravinovej banke Slovenska a všetkým rodinám, ktoré prispeli rôznymi dobrotami. Spoločenské podujatia takého typu, sú dôkazom toho, že telesná kondícia človeka musí byť neodmysliteľné spojená s jeho duchovnosťou. Spoločne vytvárajú harmóniu na ceste k spáse.


Ďalšie fotografie si môžete pozrieť na web stránke PCO Košice.

zdroj: BPM Košice
15. november 2011

Untitled Document