Pekné popoludnie!
štvrtok 20. júna 2024

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Jeromučeník Teodot Ankyrský (303)
ZAJTRA sviatok má Prenesenie pozostatkov svätého veľkomučeníka Teodora Tiróna

sviatok má Svätý jeromučeník Metod (321), patarský biskup
ZAJTRA sviatok má Svätý mučeník Julián Tarzský (305). Nájdenie moščí prepodobného Maxima Gréka (1996)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Zasadnutie redakčenj rady časopisu Istina

Dňa 13. februára 2012 sa uskutočnilo zasadanie redakčnej rady časopisu pravoslávnej mládeže Istina. Po úvodnej modlitbe boli predostreté pred redaktorov základné problémy a otázky, ktoré bolo treba riešiť na tomto zasadaní.

Doterajšia šéfredaktorka, sestra Lenka Kimáková oznámila svoj odchod z doterajšieho postu. Redakčná rada na tento post ďalej navrhla dvoch kandidátov brata Petra Polakoviča a brata Miroslava Humenského. Nasledovali riadne voľby. V dvoch volebných kolách obaja kandidáti skončili s rovnakým počtom hlasov, a tak ďalšia voľba prebehla losom. Novým šéfredaktorom časopisu pravoslávnej mládeže Istina sa stal brat Peter Polakovič. Touto cestou mu k zvoleniu gratulujeme a želáme mnoho síl, nápadov i entuziazmu do ďalšej práce. Sestre Lenke Kimákovej zo srdca ďakujeme za všetku námahu i úsilie, ktoré za ostatné roky vynakladala pri tvorbe nášho časopisu.

Ďalším bodom programu bolo prehodnotenie práce redaktorov pre distribúciu. K bratovi Ľubošovi Omaskovi boli pridaní ďalší dvaja redaktori, manželia Pavlenkovi, ktorí dobrovoľne a s radosťou prijali tento post.

Tretí bod programu bolo riešenie pomoci vedenia pokladne a ekonomickej stránky Istiny. Redaktori navrhli isté možné riešenia no nateraz táto otázka i naďalej ostáva otvorená. Na konci boli novozvolený šéfredaktor i redaktori pre distribúciu slávnostne menovaní do svojich funkcií a redaktori spoločne poďakovali sestre Lenke. Záverečným mnoholitstvijem bolo zasadanie redakčnej rady časopisu Istina ukončené.

zdroj: Alexander Haluška, prezident Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku - SYNDESMOS
4. marec 2012

Untitled Document