Pekné dopoludnie!
sobota 23. septembra 2023

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Sväté mučenice Mínodora, Mítrodora a Nymfodora (305-311)
ZAJTRA sviatok má Naša prepodobná matka Teodora Alexandrijská (474-491). Prep. Siluán Athoský (1938)

sviatok má Počatie slávneho proroka, predchodcu a krstiteľa Jána
ZAJTRA sviatok má Svätá prvomučenica a apoštolom rovná Fekla

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

Zasadnutie redakčenj rady časopisu Istina

Dňa 13. februára 2012 sa uskutočnilo zasadanie redakčnej rady časopisu pravoslávnej mládeže Istina. Po úvodnej modlitbe boli predostreté pred redaktorov základné problémy a otázky, ktoré bolo treba riešiť na tomto zasadaní.

Doterajšia šéfredaktorka, sestra Lenka Kimáková oznámila svoj odchod z doterajšieho postu. Redakčná rada na tento post ďalej navrhla dvoch kandidátov brata Petra Polakoviča a brata Miroslava Humenského. Nasledovali riadne voľby. V dvoch volebných kolách obaja kandidáti skončili s rovnakým počtom hlasov, a tak ďalšia voľba prebehla losom. Novým šéfredaktorom časopisu pravoslávnej mládeže Istina sa stal brat Peter Polakovič. Touto cestou mu k zvoleniu gratulujeme a želáme mnoho síl, nápadov i entuziazmu do ďalšej práce. Sestre Lenke Kimákovej zo srdca ďakujeme za všetku námahu i úsilie, ktoré za ostatné roky vynakladala pri tvorbe nášho časopisu.

Ďalším bodom programu bolo prehodnotenie práce redaktorov pre distribúciu. K bratovi Ľubošovi Omaskovi boli pridaní ďalší dvaja redaktori, manželia Pavlenkovi, ktorí dobrovoľne a s radosťou prijali tento post.

Tretí bod programu bolo riešenie pomoci vedenia pokladne a ekonomickej stránky Istiny. Redaktori navrhli isté možné riešenia no nateraz táto otázka i naďalej ostáva otvorená. Na konci boli novozvolený šéfredaktor i redaktori pre distribúciu slávnostne menovaní do svojich funkcií a redaktori spoločne poďakovali sestre Lenke. Záverečným mnoholitstvijem bolo zasadanie redakčnej rady časopisu Istina ukončené.

zdroj: Alexander Haluška, prezident Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku - SYNDESMOS
4. marec 2012

Untitled Document