Dobrý večer!
utorok 24. novembra 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Svätí muč. Minas, Viktor a Vinkentios (304). Náš prep. otec a vyznávač Teodor Studitský (826)
ZAJTRA sviatok má Náš otec svätý Ján Milostivý, alexandrijský patriarcha (616-620) - jeho sväté ostatky sa nachádzajú v Dóme sv. Martina v Bratislave. Náš prep. otec Níl

sviatok má Svätá veľkomučenica Katarína (305-313). A svätý veľkomučeník Merkúr (1238)
ZAJTRA sviatok má Naši otcovia, jeromučeníci svätý Kliment, rímsky pápež, a svätý Peter, alexandrijský biskup. V tento deň sa zakončuje sviatok Vstupu presvätej Bohorodičky

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

"Stavba chrámov" v Spišskej Novej Vsi

Vo štvrtok 29. 10. sa uskutočnilo v Spišskej Novej Vsi jednodňové stretnutie mládežníkov – seminaristov s deťmi z cirkevnej obce. Zo seminára sa vybrala nie veľká skupina mládežníkov spolu s archimandritom Serafímom z Ukrajiny, ktorý sa aktívne zapájal do stavby chrámov a blahoslovil nám nie len cestu, ale aj celý deň.
Všetko sa začalo ráno o 8h raňajkami po ktorých nasledoval molebeň na vyprosenie pomoci od Svätého Ducha. Po modlitbe sme sa všetci rozbehli do parku, ktorý bol pred chrámom. Tam sme našli mnoho materiálu na stavbu chrámov. Keď sme už mali tašky plné lístia, konárikov či kvetov, vrátili sme sa celý vymrznutí na faru, kde sa začali naše stavebné práce. Ako hodiny ubiehali tak sa aj naše práce chýlili ku koncu. Aký bol výsledok nášho snaženia si môžete pozrieť na fotkách.
Na konci bolo vyhodnotenie a ocenenie zúčastnených. Nikto neobišiel s prázdnymi rukami. Okrem ikoniek sme sa tiež potešili aj torte, ktorá bol a úžasná a za ktorú srdečne ďakujeme. Naše poďakovanie patrí aj otcovi duchovnému, veriaci a mládežníkom za to, že sa postarali o taký úžasný deň.
Spasi Hospodi!

zdroj: účastníci stretnutia
5. november 2008Untitled Document