Dobré ráno!
piatok 29. mája 2020

Stiahnuť mp3!
kalendár juliánsky gregoriánsky

sviatok má Náš prepodobný otec Teodor Posvätený (368), učeník svätého Pachómia Veľkého
ZAJTRA sviatok má Svätý apoštol Andronik a Júnia

sviatok má Svätá prepodobná mučenica Teodózia, panna
ZAJTRA sviatok má Náš prepodobný otec Izák, igumen Dalmatovho kláštora (383)

Archívna verzia stránky. Môže obsahovat' neaktuálne informácie!!!


aktuálna verzia stránky TU
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015/2016
----------------------------------------------------------------------------------------------
späť

"Stavba chrámov" v Spišskej Novej Vsi

Vo štvrtok 29. 10. sa uskutočnilo v Spišskej Novej Vsi jednodňové stretnutie mládežníkov – seminaristov s deťmi z cirkevnej obce. Zo seminára sa vybrala nie veľká skupina mládežníkov spolu s archimandritom Serafímom z Ukrajiny, ktorý sa aktívne zapájal do stavby chrámov a blahoslovil nám nie len cestu, ale aj celý deň.
Všetko sa začalo ráno o 8h raňajkami po ktorých nasledoval molebeň na vyprosenie pomoci od Svätého Ducha. Po modlitbe sme sa všetci rozbehli do parku, ktorý bol pred chrámom. Tam sme našli mnoho materiálu na stavbu chrámov. Keď sme už mali tašky plné lístia, konárikov či kvetov, vrátili sme sa celý vymrznutí na faru, kde sa začali naše stavebné práce. Ako hodiny ubiehali tak sa aj naše práce chýlili ku koncu. Aký bol výsledok nášho snaženia si môžete pozrieť na fotkách.
Na konci bolo vyhodnotenie a ocenenie zúčastnených. Nikto neobišiel s prázdnymi rukami. Okrem ikoniek sme sa tiež potešili aj torte, ktorá bol a úžasná a za ktorú srdečne ďakujeme. Naše poďakovanie patrí aj otcovi duchovnému, veriaci a mládežníkom za to, že sa postarali o taký úžasný deň.
Spasi Hospodi!

zdroj: účastníci stretnutia
5. november 2008Untitled Document